Wspólne działania OSP Zawadka Brzostecka i Storat

Wspólne działania OSP Zawadka Brzostecka i Storat

W dniu 23.01.2022 r. odbyło się szkolenie dla ochotników OSP Zawadka Brzostecka ukierunkowane na planowanie działań ratowniczych, orientację w terenie 

oraz wykorzystanie  busoli i  mapy do przeszukiwania planowanych sektorów. Do spotkania doszło z inicjatywy naczelnika OSP  Wojciecha Miśkowicza, który zorganizował około 15 osobową grupę strażaków, a także uzyskał niezbędne pozwolenia na działania w Nadleśnictwie Dębica. Prezentacja i ćwiczenia praktyczne poprowadzone zostały przez prezesa STORAT Andrzeja Nosiadka i przeplatane były pozorowaną akcją poszukiwawczą kierowaną przez Szymona Hintza – nawigatora STORAT.
Siedem zespołów ratowniczych STORAT z  psami rozpoczęło 3 godzinne przeszukiwania wyznaczonych sektorów. Nagły  wypadek jednego z nawigatorów spowodował przerwanie ćwiczeń niektórych zespołów i przystąpienie do realnych działań ratowniczych. Szybkie włączenie drużyny OSP do akcji, pozwoliło sprawnie przetransportować poszkodowanego z trudnych terenów leśnych do  kartki pogotowia, która przewiozła rannego do jasielskiego szpitala. Dziękujemy za pomoc!
Na zakończenie ćwiczeń psy odnalazły pozorantów, a wszyscy uczestnicy mogli posilić się pysznym  strogonowem w remizie strażackiej OSP.

Skontaktuj się z nami