Podsumowanie Konferencji STORAT „Szukamy Razem”

Podsumowanie Konferencji STORAT „Szukamy Razem”

W dniach 22-24.04.2022 odbyła się długo oczekiwana Konferencja STORAT – „Szukamy razem”. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wielu interesujących wykładów z różnych dziedzin ratownictwa. W sobotę późnym popołudniem odbyły się również ćwiczenia praktyczne z przeszukiwania terenów przez zespoły z psami ratowniczymi.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość obserwowania pracy zespołów Storat oraz GOPR. Pracowity i obfitujący w nowe doświadczenia dzień zwieńczyła kolacja integracyjna, podczas której w miłej atmosferze dyskutowano na tematy związane z ratownictwem i nie tylko, a dyskusje trwały jeszcze przez wiele godzin.
Dziękujemy wykładowcom za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie wykładów oraz liczne odpowiedzi na pytania, które zrodziły się w trakcie konferencji. Wierzymy, że ten weekend przyczynił się do integracji środowiska ratowniczego, a zdobyta wiedza oraz wymiana doświadczeń między uczestnikami będzie procentować w jeszcze lepszym działaniu grup poszukiwawczych.
Dziękujemy również sponsorowi – Fundacji Zwierz, dzięki której to wydarzenie mogło się odbyć w tak owocnej w doświadczenia formie.
W ostatnim dniu konferencji (niedziela) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego! Wszystkim czworonożnym ratownikom i ich przewodnikom życzymy zdrowia oraz samych udanych treningów i poszukiwań!

Skontaktuj się z nami