Aktualności

Opublikowany 19 kwietnia 2024
W dniu 17 kwietnia 3 zespoły z psami uczestniczyły w spotkaniu z młodzieżą klas mundurowych X LO im. Sybiraków w Rzeszowie – Liceum Wojskowe. Była krótka prelekcja nt. pracy i roli nawigatora w zespole poszukiwawczym, szkolenia psów ratowniczych w STORAT oraz zadań, jakie stawiamy naszym psom. Potem pokaz posłuszeństwa i pracy poszukiwawczej. Rozmowy, pytania i […]
Opublikowany 12 kwietnia 2024
Ze smutkiem informujemy, że dzisiaj odszedł od nas FUKS – emerytowany psi ratownik STORAT. Wraz ze swoim przewodnikiem, w ciągu 6 lat pracy wzięli udział w 20 akcjach poszukiwawczych, wielu pokazach i spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Był tytułowym bohaterem filmu o pracy STORAT! Odnalazł 1 zaginioną żywą osobę.
Opublikowany 04 kwietnia 2024
W niedzielę 24 marca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu charytatywnym „Przybij piątkę z Gabrysiem” podczas którego zbierane były środki na leczenie i rehabilitację chłopca z Zespołem Downa. Najpierw, wraz z innymi zawodnikami pokonaliśmy trasę 5 km w głogowskich lasach, a następnie zaprezentowaliśmy zgromadzonym gościom pokaz wyszkolenia naszych psów i opowiedzieliśmy o działalności naszego stowarzyszenia.
Opublikowany 01 kwietnia 2024
W nocy z 30/31.03 pięć zespołów ratowniczych z psami uczestniczyło w poszukiwaniach 74-letniego mieszkańca Duńkowic. Wielogodzinne działania w wyznaczonych sektorach nie doprowadziły do odnalezienia zaginionego. Dalsze poszukiwania prowadzi policja wraz z innymi służbami.
Opublikowany 01 kwietnia 2024
Miejscowość: Duńkowice Wezwanie: KWP Rzeszów Cel: Poszukiwanie 74-letniego mężczyzny. Wynik: W terenie wyznaczonym do przeszukania nie odnaleziono zaginionego.
Opublikowany 21 marca 2024
Miejscowość: Nowosiółki Wezwanie: KWP Rzeszów Cel: Poszukiwanie 34-letniego chorego mężczyzny. Wynik: Akcja przerwana w trakcie dojazdu zespołów po odnalezieniu zaginionego.
Opublikowany 20 marca 2024
W dniu 16 marca 2024 roku odbyło się coroczne walne zebranie członków Stowarzyszenia, na którym podsumowano pracę w minionym 2023 roku. W ostatnim roku w poczet członków stażystów przyjęto 4 osoby, 9 osób uzyskało status członka zwyczajnego, 1 osoba została członkiem wspierającym. Ponadto uroczyście podziękowano za wieloletnią pracę psom, które odeszły na zasłużona emeryturę: Fuks, […]
Opublikowany 15 marca 2024
Miejscowość: Mielec Wezwanie: KPP Mielec Cel: Poszukiwanie przez zespół z psem mantrailingowym  79-letniego mężczyzny z demencją. Wynik: Nieodnaleziono zaginionego. Mężczyzna został odnaleziony w godzinach popołudniowych przez przypadkowe osoby.
Opublikowany 10 marca 2024
W piątek (08.03.), w godzinach porannych Policja zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w poszukiwaniach z wykorzystaniem psa mantrailingowego. Zespół z psem udał się do Mielca, pies rozpoczął pracę, niestety po ok. 2 km zasygnalizował brak śladu. Zaginiony został odnaleziony w godzinach popołudniowych ok. 10 km od miejsca zamieszkania.
Opublikowany 29 lutego 2024
W czasie trwającej sesji egzaminacyjnej w Nowym Sączu 4 nasze zespoły potwierdziły swoją gotowość do działania, zdając egzamin klasy 1, a jeden rozpoczął przygodę z ratownictwem, zaliczając klasę 0.Wszystkim gratulujemy!
Opublikowany 27 stycznia 2024
Opublikowany 04 stycznia 2024
Miejscowość: Rzeszów Wezwanie: KWP Rzeszów Cel: Poszukiwanie 66-letniego chorego mężczyzny. Kontynuacja akcji z 28.12.2023 r. Wynik: Pies zespołu STORAT doprowadził do osoby zaginionej.